Достапни линкови

logo-print

Во Данска уапсени две лица за тероризам


Данските служби за безбедност соопштија дека уапсиле двајца браќа со потекло од Сомалија под сомневање дека организирале терористички напад. Притоа се додава дека тие имале 18, односно 23 години и оти со нивното апсење бил спречен конкретен терористички акт, но не се прецизираат повеќе детали.
XS
SM
MD
LG