Достапни линкови

logo-print

Хеликоптер на НАТО се урна во Авганистан


илустрација

илустрација

Двајца војници на НАТО загинале во уривање на хеликоптер во источниот дел на Авганистан, соопшти Алијансата. Трет војник загинал во бунтовнички напад во југот на земјата. НАТО за сега не ги открива националностите на загинатите. Отпочната е истрага за инцидентите. Во последниве три дена десетмина војници на Алијансата загинаа во Авганистан.
XS
SM
MD
LG