Достапни линкови

logo-print

Српски фудбалер избркан од репрезентацијата поради химната


Српската фудбалска федерација соопшти дека новиот тренер на репрезентацијата го избркал од тимот Алем Љајиќ, поради тоа што фудбалерот одбил да ја пее националната химна на Србија. Љајиќ, кој е припадник на муслиманското малцинство во земјата, одби да ја пее химната на наптреварот против Шпанија, кој Србија го изгуби со 2-0. Фудбалерот изјави дека не сакал да ја пее химната од лични причини.
XS
SM
MD
LG