Достапни линкови

logo-print

Анан го охрабрува Асад да го прекине насилството во Сирија


Кофи Анан

Кофи Анан

Специјалниот пратеник на Обединетите нации во Сирија Кофи Анан го повика сиријскиот претседател Башар ал Асад да превземе храбри чекори за мирно решавање на конфликтот во земјата. Еден ден пред средбата со претседателот, Анан во Дамаск рече дека планира „сериозни дискусии“ со Асад. Пратеникот додаде дека е згрозен од масакрот во Хула, во кој од 100-тината убиени, повеќето биле жени и деца.
XS
SM
MD
LG