Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Ирак


Ирачките власти соопштија дека при експлозија на бомба се ранети 24 пакистански верници кои се движеле кон шиитски храм. Полицијата соопшти дека бомбата била поставена на патот каде што поминал автобус со пакистански верници кои доаѓале во храмот во близина на Багдад. Верниците во тој регион се честа мета на бомбашки напади од припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG