Достапни линкови

logo-print

Брачна двојка од БиХ уапсена поради малтретирање на девојка


Босански брачен пар од Тузла осум години држеле под ропство девојка со германско државјанство, која сега има 19 години. Брачниот пар Миленко и Славојка Маринковиќ, се уапсени на 17 мај и им е одреден едномесечен притвор. Случајот во полиција го пријавил нивниот сосед. Полицијата соопшти дека 19-годишната девојка била пронајдена во лоша здрастевна состојба, била малтретирана и било забрането да се среќава со луѓе и да посетува училиште. Мајката на девојката е поранешна сопруга на Миленко Маринковиќ.
XS
SM
MD
LG