Достапни линкови

logo-print

Десетмина загинати во пожар во Бахраин


Десетмина работници загинале во пожар во нивниот дом во Бахраин. Државната новинска агенција јави дека десетмината починале од вдишување чад. Инцидентот се случил на 20 километри јужно од главниот град Манама. Печатените медиуми пишуваат дека загинатите биле државјани на Бангладеш.
XS
SM
MD
LG