Достапни линкови

logo-print

Лејди Гага го откажа концертот во Индонезија


Лејди Гага го откажа концертот во Индонезија од безбедносни причини. Полицијата одби да издаде дозвола за одржување на концертот на американската поп ѕвезда, откако исламистичките групи се закануваа со насилство за време на перформансот на, како што ја нарекуваа, курирот на ѓаволот. Повеќе од 50,000 билети беа продадени за најавениот перформанс кој во Џакарта требаше да се одржи на 3 јуни. Промоторите најавија рефундирање.
XS
SM
MD
LG