Достапни линкови

logo-print

Загинале тројца ирачки војници


Ирачките власти соопштија дека тројца ирачки војници загинале денеска при експлозија на бомба. Во соопштението на локалните власти е наведено дека бомбата била поставена на оддалеченост од 20 километри од северозападно од Мосул, трет по големина град во Ирак. Новинската агенција Асошиетед пресс јавува дека насилството во Ирак во изминатиов период е драстично намалено но се уште се вршат напади врз цивили и припадници на безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG