Достапни линкови

logo-print

Медведев избран за лидер на Единствена РусијаРуската владејачка партија Единствена Русија денеска го потврди изборот на Дмитриј Медведев за нов лидер на партијата. На денешниот конгрес во Москва, Медеведев, кој беше единствен кандидат, го доби огромното мнозинство гласови да го замени Путин на лидерската позиција во партијата. Единствена Русија доминира во рускиот парламент веќе една декада.
XS
SM
MD
LG