Достапни линкови

logo-print

Дипломатска активност на Претседателот Иванов


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе оствари средба со претседателот на Националниот Совет на Република Австрија Барбара Прамер.
Претходно, шефот на државата ќе прими акредитивни писма на новоименуваниот амбасадор на Република Косово во Република Македонија Илбер Хиса.
Предвидено е претседателот Иванов денеска да ги прими и претставниците на Кралскиот колеџ за одбранбени студии од Велика Британија кои престојуваат во Македонија.
XS
SM
MD
LG