Достапни линкови

logo-print

Оланд во ненајавена посета на Авганистан


Франсоа Оланд

Франсоа Оланд

Новиот француски претседател Франсоа Оланд изутринава допатува во ненајавена посета на Авганистан, каде што ќе се сретне со француските војници во таа земја. Се очекува посетата на Оланд на Кабул да трае само неколку часа, која тој ќе ја искористи да им објасни на трупите зошто донесол одлука за нивно повлекување од Авганистан пред предвидениот рок.
Во моментов во Авганистан има 3 илјади и 350 француски војници.
XS
SM
MD
LG