Достапни линкови

logo-print

Ештон ја најави следната рунда преговори со Иран


од последниот состанок во Багдад

од последниот состанок во Багдад

Шефот за надворешна политика на Европската Унија Кетрин Ештон изјави дека претставниците на светските сили и иранските власти ќе се состанат во Москва од18 до 19 јуни на постепени дискусии за нуклеарната програма на Исламската република. Последниот состанок се одржа во Багдад. Постои загриженост дека со збогатување на ураниум на ниво од 20 проценти се создава можност за производство на иранско нуклеатрно оружје.
XS
SM
MD
LG