Достапни линкови

logo-print

Нов земјотрес во Бугарија


Претходниот потрес месецов предизвика материјална штета

Претходниот потрес месецов предизвика материјална штета

Нов земјотрес со интензитет од 3,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на Софија синоќа во 59 минути по полноќ по локално време, соопшти Сеизмолошкиот центар при Геофизичкиот институт. Епицентарот на земјотресот бил на околу 20 километри југозападно од Софија. Потресот е почувствуван на територијата на целата земја. Нема податоци за евентуални жртви или причинета материјална штета.
XS
SM
MD
LG