Достапни линкови

logo-print

Властите во Нов Зеланд радикални против пушачите


Владата на Нов Зеланд соопшти дека ќе ги зголеми даноците на цигарите за 40 насто во наредните 4 години со цел да се намали бројот на пушачи во земјата. По зголемувањето на даноците, кутија цигари во Нов Зеланд би чинела 15 долари. Властите во Нов Зеланд планираат до 2025-та година веќе да нема пушачи во земјата.
XS
SM
MD
LG