Достапни линкови

logo-print

Прекинат летот на патнички авион од Париз за САД


архива

архива

Летот на еден американски патнички авион од Парис до Шарлот во Северна Каролина бил прекинат и дошло до приндуно слетување на аеродромот во Багор, Мејн откако една жена имала белешка на која пишувало дека на телото имала експлозивна направа. По испитувањата кај французинката од Камерун не бил откриен експлозив и таа била задржана во притвор. Авионот го продолжил летот за Шарлот.
XS
SM
MD
LG