Достапни линкови

logo-print

Успешно тестирана нова руска ракета


Русија соопшти дека успешно тестирала нова интерконтинентална ракета. Полковник Вадим Ковал од руските стратегиски ракетни сили денеска во Москва изјави дека ракетата била лансирана во Плесетцк во сверозпадна Русија а погодила цел на полуостровот Камчатка на Далечниот Исток.
XS
SM
MD
LG