Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа доградува рампа за лансирање ракети


Американско корејскиот Институт при Џонс Хопкинс Универзитетот соопшти дека најновите сателитски снимки покажувале дека Северна Кореа доградува лансирна рампа за поголеми ракети. Исто така се прецизира дека наскоро би можело да биде урнато едно село за да може рампата да биде проширена. Од неа, според наводите, можело да бидат лансирани и ракети од типот Унха 3 чие тестирање во април годинава беше неуспешно.
XS
SM
MD
LG