Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во северните делови. Ќе има и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен западен ветер.Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени.
Во Скопје променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен западен ветер.Температурата ќе достигне до 20 степени.
XS
SM
MD
LG