Достапни линкови

logo-print

Поранешниот руски вицепремиер стана директор на државна фирма


Рускиот премиер Димитриј Медведев го назначи Ихор Сечин, поранешен вицепремиер, за шеф на државната нафтена компанија „Роснефт“. Сечин, кој инаку е близок сојузник на новоизбраниот претседател Владимир Путин, не стана дел од новиот владин состав кој претседателот го промовираше во понеделникот. Уште неколкумина негови колеги од стариот владин состав добија места во руската претседателска администрација.
XS
SM
MD
LG