Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во експлозијата во Јемен


Бројот на загинати во експлозијата во Јемен се искачи на 90 лица а 200 се повредени. Бомбаш самоубиец, за кого постојат сомненија дека имал врски со терористичката Ал Каеда, детонираше експлозивна направа на плоштад во Сана, близу претседателската палата. Медиумите јавуваат дека јеменскиот министер за одбрана и шефот на неговиот кабинет биле на местото на настанот, но не биле повредени.
XS
SM
MD
LG