Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во бомбашкиот напад во Јемен


Бројот на загинати во нападот на бомбаш самоубиец во Јемен се искачи на 60 лица. Инцидентот се случи во главниот град на земјата Санааж а властите се сомневаат дека напаѓачот имал врски со терористичката Ал Каеда. Човекот облечен во војничка униформа ја активирал експлозивната направа на плоштадот Ал Сабен во близина на претседателската палата. Медиумите јавуваат дека јеменскиот министер за одбрана и шефот на неговиот кабинет биле на местото на настанот, но не се повредени.
XS
SM
MD
LG