Достапни линкови

logo-print

Путин ќе ја претстави новата влада на Русија


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ја промовира новата влада на Русија, која, според аналитичарите, ќе биде составена од личности кои му се лојални. Претходно, за премиер беше наименуван, доскорешниот претседател Дмитриј Медведев. Путин го откажа учеството на самитот на Г-8, кој се одржа минатиот викенд, со образложение дека мора да работи на формирањето на руската влада.
XS
SM
MD
LG