Достапни линкови

logo-print

Амано допатува во Техеран


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енрегија Јакиа Амано пристигна во Техеран на разговори ирнаски претставници за нуклеарната програма на таа земја, која, според Западот е со цел Иран да произведе нуклеарно оружје. Амано има цел да издејствува од Иран да им дозволи на меѓународните инспектори да ги посетат сомнителните локации каде што се одвиваат нуклеарните активности.
XS
SM
MD
LG