Достапни линкови

logo-print

Антивоени протести во Чикаго


Полицијата се судри со антивоени демонстратори кои синоќа маршираа во Чикаго. Како што јавуваат агенциите,четворица полицајци биле повредени. Полицијата соопшти дека се уапсени 45 демонстратори. Иако организаторите најавуваа протест на околу 10 000 луѓе по повод НАТО самитот во Чикаго, последните податоци на полицијата зборуваат за 3000 луѓе кои во текот на вчерашниот ден се собрале на протест.
XS
SM
MD
LG