Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во северот на Италија


Земјотрес со интензитет од 5,9 степени на Рихтеровата скала го погоди северниот дел на Италија, во близина на Болоња. За сега нема ијнформации за повредени но пријавени се материјални штети. Кон крајот на Јануари земјотрес од 5,4 степени според Рихтер го потресе северот на Италија и предизвика материјална штета.
XS
SM
MD
LG