Достапни линкови

Баерн и Челзи во битка за европскиот трон


Френк Лампард, играч на Челзи

Френк Лампард, играч на Челзи

Вечерва во Минхен Европа ќе го добие новиот освојувач на пехарот во Лигата на шампионите. Екипите на Баерн Минхен и Челзи успеаја да забележат големи победи во полуфиналето против претставниците од Шпанија.
Овие два тима играа во 2005 година, а од тие средби денеска ќе има петмина коишто ќе се најдат на теренот. Од Баерн тоа е само Швајнштајгер, додека во Челзи се уште играат Чех, Тери, Лампард и Дрогба.
XS
SM
MD
LG