Достапни линкови

logo-print

Деветнаесет мртви во експлозија на градилиште во Кина


Деветнаесет работници загинале во експлозија во еден тунел на автопат во изградба во централна Кина. Како што јавуваат агенциите, во несреќата е повредено едно лице. Експлозијата се случула за време на истоварувањето на експлозивни средства од едно возило кое се наоѓало во тунелот на автопатот кој се гради меѓу Јанлинг и Руценга во провинцијта Хунан.
XS
SM
MD
LG