Достапни линкови

logo-print

63 насто од американците се за воена акција против Иран


Сателитска снимка на иранска нуклеарна постројка

Сателитска снимка на иранска нуклеарна постројка

Најновата анкета на Пју центарот за истражување покажува дека 63 проценти од американците се за преземање воена акција со цел да се спречи Иран да дојде до нуклеарно оружје. Слични биле резултатите и на анкетата спроведена во западна Европа. Истражувањето исто така покажало дека се шири ставот оти Иран не би требало да има нуклеарно оружје и тоа во земјите како Русија, Кина и Либан, кои се противат на поцврстите санкции врз Иран.
XS
SM
MD
LG