Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен бомбашки напад во Сирија


Сиријските медиуми известуваат дека во една касарна во градот Деил ел Зур имало самоубиствен напад со автомобил бомба, при што загинале голем број луѓе. Сличен ваков напад на 10 мај се случи во близина на зградата на разузнавачките служби во Дамаск. Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун изрази уверување дека зад тој напад стои терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG