Достапни линкови

logo-print

Иран ја поздрави посетата на шефот на МААЕ


Шефот на иранската дипломатија Али Акбар Салехи

Шефот на иранската дипломатија Али Акбар Салехи

Иран ја поздрави веста дека шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија в недела ќе го посети Техеран. Шефот на иранската дипломатија Али Акбар Салехи изјави дека посетата на Јукија Амано е добар знак и оти ќе придонесе за расчистување на недоразбирањата околу иранската нуклеарна програма. Деновиве двете страни ги продолжија разговорите, но без поголем успех.
XS
SM
MD
LG