Достапни линкови

logo-print

Шефот на МААЕ во недела во посета на Техеран


Јакиа Амано

Јакиа Амано

Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Јакиа Амано во недела ќе отпатува во еднодневна работна посета на Иран. Предвидено е да разговара со со секретарот на иранскиот врховен национален совет, Саед Џалили и со други претставници. Посетата на Амано на Техеран ќе се реализира на два дена пред предвидениот состанок меѓу Иран и 6-те светски сили во Багдад, на кој ќе се разговара за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG