Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху не верува во дипломатско решение за иранската нуклеарна програма


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изрази сомневање дека Иран ќе се согласи да ја запре нуклеарната програма. Тој оцени дека дипломатското решение за овој проблем е најдобро, но оти не верува дека Техеран ќе прифати такво нешто. Нетанјаху, кој е во посета на Прага, нагласи дека иранската нуклеарна програма е најважното прашање на денешницата.
XS
SM
MD
LG