Достапни линкови

logo-print

Курдските бунтовници убиле тројца турски војници


Властите во Турција соопштија дека тројца турски војници загинале во престрелка со курдски бунтовници во југот на земјата. Од канцеларијата на гувернерот на провинцијата Хатај, која се наоѓа покрај турската граница со Сирија, соопштија дека инцидентот се случил во планински регион денеска. Еден мајор и двајца наредници се убиени. За сега нема информации за жртви од бунтовничката страна.
XS
SM
MD
LG