Достапни линкови

logo-print

Путин ќе ја посети Белорусија


Првата официјална посета во третиот претседателски мандат на Владимир Путин ќе биде во соседна Белорусија. Руските власти соопштија дека претседателот ќе го посети Минск на 31 Мај. Руските медиуми јавуваат дека по Белорусија шефот на државата ќе ги посети Германија, Франција, Казахстан, Таџикистан и Кина. Инаку, Путин ја откажа посетата на САД каде требаше да се сретне со американскиот претседател Барак Обама и лидерите на земјите од групата Г8.
XS
SM
MD
LG