Достапни линкови

logo-print

Најавено распуштање на чеченската влада


Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров најави распуштање на владата на руската република. На средба со чеченскиот вицепремиер во Грозни, Кадиров изјави дека поради „нови предизвици“ во републиката одлучил да го „замени владиниот состав“. Лидерот најави структурни реформи во Владата како и регрутирање нови кадри. Претседателот не даде подетално објаснување на неговата одлука.
XS
SM
MD
LG