Достапни линкови

logo-print

Судар на два воени авиона во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека два воени авиона се судриле во воздух при што сите четворица пилоти загинале, додека неколку луѓе биле повредени откако делови на авионите паднале на земја. До ова дојде за време на денешниот тренинг во близина на Исламабад.
XS
SM
MD
LG