Достапни линкови

logo-print

Ќерката на кубанскиот лидер ќе престојува во САД


Раул Кастро

Раул Кастро

Ќерката на кубанскиот претседател Раул Кастро доби виза да ги посети Соединетите држави, односно да учествува на конференција што во идната недела ќе се одржи во Сан Франциско. Мариела Кастро е претседател на Кубанскиот национален сентар за сексуално воспитување и се залага за правата на хомосексуалците.
XS
SM
MD
LG