Достапни линкови

logo-print

Заканувачки писма до странски претставништва во Пакистан


Конвој со нафта за НАТО силите на територијата на Пакистан

Конвој со нафта за НАТО силите на територијата на Пакистан

Писма со сомнителен црн прашок пристигнале вчера во француската амбасада и во британското и австралиското високо претставништво во Исламабад. Во писмата пишувало дека станува збор за отров кој ќе бил скриен во пратките на НАТО, доколку Пакистан ја укине блокадата за конвоите за снабдување на сојузничките сили кои во Авганистан се борат против талибанците. Во тек е испитување на прашокот.
XS
SM
MD
LG