Достапни линкови

logo-print

Македонската владина делегација на бизнис форум во Шангај


Премиерот Никола Груевски на бизнис форум за привлекување странски инвестиции во Пекинг 14.05.2012

Премиерот Никола Груевски на бизнис форум за привлекување странски инвестиции во Пекинг 14.05.2012

Македонската владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, која е во неколкудневна посета на Кина, денеска на бизнис форум во Шангај, ќе ги претстави можностите за инвестирање во Македонија. Делегацијата ќе има средби и со менаџментот на компанијата за комуникациска технологија „Хуавеј,,. Посетата на Кина владината делегација ја завршува утре со презентација на инвестициските можности на Македонија на бизнис форумот во Хонг Конг.
XS
SM
MD
LG