Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Собранието на Турција Џемил Чичек во Македонија


Претседателот на Собранието на Република Турција Џемил Чичек кој денеска престојува во официјална посета на Македонија ќе има средби со претседателот Ѓорге Иванов и со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.Во рамки на посетата претседателотЧичек ќе се обрати пред македонските пратеници.
XS
SM
MD
LG