Достапни линкови

logo-print

Московските демонстранти се собраа на плоштадот


Неколку стотици опозициски активисти се собраа на плоштадот во Москва за да ги договорат нивните наредни чекори.Полицијата ја разби групата при што беа оштетени полициски автомобил и автобус. Полицијата исто така приведе околу 30 луѓе меѓу кои и лидерот на опозициската група Солидарност, Илја Јашин.
XS
SM
MD
LG