Достапни линкови

logo-print

Цената на нафтата најниска за седум месеци


Цената на нафтата продолжи да опаѓа зошто оваа година се очекува вишок на светскиот пазар.Референтната американска нафта на Њујоршката берза поефтини за 1,17 долари по барел и на крајот од работниот ден вчера достигна најниска цена за седум месеци од 92,81 долар за барел.Цената на нафтата падна за речиси 13 проценти.
XS
SM
MD
LG