Достапни линкови

logo-print

Почна судењето на 17 осомничени терористи во Таџикистан


Властите во таџикистанската провинција Сухд потврдија дека зад затворени врати почнало судењето на осомничени членови на забранетото Исламистичко движење во Узбекистан. Седумнаесетмината обвинети се товарат за тероризам. Минатата недела властите соопштија дека уапсиле лидер на илегалната организација и двајца негови соработници.
XS
SM
MD
LG