Достапни линкови

logo-print

Приведени 12 илегалци во Боговиње


СВР Тетово при контрола што ја спроведе утрово откри и приведе 12 албански државјани кои непријавено престојувале во село Боговиње, информираше портпаролот Марјан Јосифовски. „Приведените поседувале патни или други документи за идентификација, но непријавено престојувале на подрачјето. По целосното расчистување на сите поединости поврзани со нивниот престој и работење, против нив ќе бидат превземени соодветни мерки“ рече портпаролот.
XS
SM
MD
LG