Достапни линкови

logo-print

Убиен осомничен лидер на исламистичко движење во Русија


Рускиот национален анти-терористички комитет соопшти дека осомничен лидер на исламистичкото движење во руската република Северен Кавказ загинал во операција на специјалните полициски сили. Надлежните потврдија дека Гусеин Мамаев на 24 годишна возраст бил застрелан вчера во Дагестан. Мамаев е осомничен за двоен бомбашки напад во Макачкала во кој на 3 мај загинаа 13 лица.
XS
SM
MD
LG