Достапни линкови

logo-print

Запален автомобилот на шефот на Работната група на ЕУ за Грција


Автомобилот на шефот на Работната група на ЕУ за помош во реформите на државниот сектор на Грција, Хорст Рајхенбах е уништен во подметнат пожар, соопшти денеска германското обвинителство.
Одговорноста за подметнување на вчерашниот пожар ја презеде непозната група, која се нарекува „Луканикос“.
Луканикос е името и на куче скитач, што често се гледа на протестите во Атина.
Германското радио „РББ“ јави и дека врз домот на Рајхенбах во близина на Берлин биле фрлани кеси со боја.
XS
SM
MD
LG