Достапни линкови

logo-print

НАТО го поканин Зардари во Чикаго


НАТО го покани пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари на самитот на алијансата во Чикаго викендов. Портпаролот на НАТО Оана Лунгеску рече дека на настанот ќе се разговара за иднината на Авганистан, дополнувајки дека Пакистан игра важна улога во иднината на соседната земја. Поканата следи по стартот на средбата на пакистанските лидери кои го дискутираат барањето на САД за одблокирање на рутите за снабдување на силите на алијансата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG