Достапни линкови

logo-print

Човек се самозапали пред судот во Осло


Човек се самозапалил пред судот во Осло каде се одржува судењето на масовниот убиец Андрес Бреивик. Полицијата соопшти дека човекот е тешко повреден и пренесен во болница. Инцидентот се случил во близина на полициски контролен пункт пред објектот. За сега не се соопштува идентитетот на повредениот. Бреивик се соочува со обвиненија за тероризам откако призна дека застрелал 69 лица, многумина од кои тинејџери кои биле на младински камп на островот Утоеја. Вториот напад Бреивик го извел со детонирање на бомба во главниот град на Норвешка.
XS
SM
MD
LG