Достапни линкови

logo-print

Атентатот на член на авганистанскиот совет бил планиран во странство


од погребот на Арсала Рахмани

од погребот на Арсала Рахмани

Првиот човек на авганистанскиот мировен совет рече дека атентатот на влијателен член на советот бил испланиран во странство. Салахудин Рабани ги даде забелешките при своето обраќање пред авганистанскиот сенат. Преговарачот Арсала Рахмани беше застрелан во неговиот автомобил во главниот град на земјата Кабул. Покојниот највлијателен член на мировниот совет во Авганистан беше поранешен припадник на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG